Latvijā pirmo reizi notiks dubultmaratons “Taisnais 2018”

3. novembrī plkst.10 Sauriešos startēs Latvijā pirmais dubultmaratons “Taisnais 2018”, kura kopējais garums būs 85 kilometri, savukārt maratona pirmais posms – 42 kilometri. Tajā aicināts piedalīties ikviens, jo distanci būs iespēja veikt gan skrienot, gan ejot, gan nūjojot – tātad, nav nozīmes fiziskajai sagatavotībai, bet gan vēlmei paveikt ko veselībai ļoti būtisku, turklāt atbalstīt brīvprātīgo kustību Latvijā.

Maratons “Taisnais 2018” notiks divās distancēs – maratons Saurieši-Suntaži un dubultmaratons Saurieši-Ērgļi pa bijušās dzelzceļa līnijas Saurieši – Ērgļi uzbērumu. Starts abos maratonos notiks kopā - 3. novembrī plkst.10 Sauriešos pie dzelzceļa stacijas "Saurieši". Maratona un dubultmaratona distances sakrīt līdz dzelzceļa stacijai "Suntaži", kur maratona distancei ir finišs, bet dubultmaratona distance turpinās līdz Ērgļiem un beidzas pie dzelzceļa stacijas "Ērgļi".

Lai maratona starts būtu vēl iedvesmojošāks, par muzikālo noformējumu parūpēsies DJ Kārlis Blumfelds.

“Kustībā ir dzīvība, tāpēc ir pamatoti un priecīgi, ka “Turība” Komunikācijas fakultātes maģistratūras studenti piedāvā Latvijas iedzīvotājiem iespēju iet un skriet tik nozīmīgā taisnē kā Saurieši - Ērgļi. Taisnais ir domāts tiem, kuri vēlas doties taisni, jo viņiem apnikuši dzīves līkloči. 85 vai 42 kilometri novembra sākumā ļaus pārliecināties par savu mērķtiecību un dos iespēju parunāties ar sevi. Ātrums nav svarīgs, tikai taisnums un attālums. Ikviens gājējs, nūjotājs, skrējējs tiks uzmundrināts un aprūpēts. Būs iespēja izbaudīt kustību caur mežu gaismā un tumsā, ja garākā distance prasīs dienu un daļu nakts,” tā par maratonu tās idejas autors, Biznesa augstskolas Komunikācijas fakultātes dekāns, profesors Andris Pētersons.

Ar maratona “Taisnais 2018” nolikumu iespējams iepazīties šim notikumam speciāli izveidotajā interneta vietnē www.taisnais.lv. Pieteikties maratonam "Taisnais 2018" vai dubultmaratonam "Taisnais 2018" var, rakstot uz e-pasta adresi: info@taisnais.lv. Lūgums norādīt vārdu, uzvārdu, dzimumu un distances garumu.

“Mums patīk tas, ko darām. Vēlamies kustības prieku dot arī citiem. Priecājamies, ka dauzi mūs atbalsta. Viņi atbalsta kustību, tātad – dzīvību,” uzsver A.Pētersons.

Dubultmaratonu atbalsta: Biznesa augstskola “Turība”, reklāmas aģentūra “Atta Print”, radošā telpa “Ērgļu stacija”, maiznīca un konditoreja “Grauda Spēks”, “SUP Adventures”, sporta uzturs “Kefa”, bioloģiskās lauksaimniecības uzņēmums “Lielkalni”, “Rosmes”, “Bee Inn”. Siguldas piedzīvojumu parks “Tarzāns”, Ģertrūdes ielas teātris. Paldies Stopiņu novada domei par idejisko atbalstu un sapratni!

Informācija par maratonu tīmekļa vietnē Facebook: @taisnais.